Haber

Faik Öztrak: Kurt Kışı Geçirir Ama Yediği Ayazı Unutmaz. Bugün Sorumluluktan Kaçınanlar, Yarın Sonuçlardan Kaçamazlar

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “‘Boş teneke çok ses çıkarır.’ “Bu beceriksizler ses getirip dersi kaynatmak isteseler de milletimiz onlara sandıkta büyük bir ders vermeye hazırlanıyor. Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz. Bugün sorumluluktan kaçmaya çalışan, yarın sonuçlarından kaçamaz” dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, TÜİK’in bugün açıkladığı kasım ayı enflasyon verilerine ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. 12 aylık tüketici ve gıda enflasyonu verilerini paylaşan Öztrak, şunları söyledi:

“Etiketler yükselirken enflasyon düşüyor. Enflasyonda ‘baz mevsimi’ başladı. Enflasyonu tarihimizde görülmemiş bir hızla yükselttiler. Beceriksizlik çıtasını o kadar yükseğe çıkardılar ki, artık üstesinden gelemezler. kendilerini beceriksizlik içinde, gazı kestiler.

Şimdi sorumluluktan kaçmak için algı operasyonlarını hızlandırma zamanı. Millet bizzat yaşadığı ekonomik yıkıma yabancılaşacaktır. Enflasyonun yüzde 19’dan yüzde 84’e düştüğüne inandırılmaya çalışılacak. Taraftarlar, troller, dezenformasyon tam bir fırtına koparacak.

Yeter ki bu beceriksizlerin beceriksizliği hiç konuşulmasın. Tüm dünyada gıda fiyatları düşerken Türkiye’de gıda enflasyonu yüzde 102’yi geçti, gıda enflasyonunda yeni rekor kırıldı, mutfaklardaki yangın büyüdü.

“Boş teneke çok ses çıkarır.” Bu acizler ses getirip dersi kaynatmak isteseler de milletimiz onlara sandıkta büyük bir ders vermeye hazırlanıyor. Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz. Bugün sorumluluktan kaçmaya çalışan, yarın sonuçlardan kaçamaz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu