Haber

Meteorolojiden 6 il için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün Osmaniye, Adana’nın kuzeyinde, Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesi, Çorum, Amasya ve Tokat2018 yılında şiddetli yağmur beklendiğini belirterek, olası olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji’den bugün yapılan uyarıda: Osmaniye, Adana’nın kuzeyinde, Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesi, Çorum, Amasya ve Tokat Bugün İstanbul’da yerel sağanak yağış beklendiği açıklandı. meteoroloji OsmaniyeAdana’nın kuzeyi ve Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesi için uyarı şu şekilde:

“Son değerlendirmelere göre, bugün öğle saatlerinden sonra Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesi, Osmaniye çevreleri ve Adana’da yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak (51-75 kg/m2) sağanak yağış var. Adana’nın kuzeyinde kuvvetli yağış beklendiğinden sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu ve yağış sırasında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteorolojinin Çorum, Amasya ve Tokat için yaptığı uyarı şöyle:

“Son değerlendirmelere göre bugün Çorum, Amasya ve Tokat’ta kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor, bu nedenle sel, sel, yıldırım, ulaşım aksamaları, yerel dolu ve kuvvetli rüzgar. Yağış bekleniyor, aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu